Hodláte zrekonštruovať izbičku pre vaše dieťatko, pretože už volá po zmene k lepšiemu? Alebo ho budete zariaďovať úplne prvýkrát? Došli ste k záveru, že miestnosť, ktorú bude vaša ratolesť obývať chcete urobiť v modernom štýle? Potom vás iste budete zaujímať, aký detský nábytok je v súčasnej dobe trendy, a akým smerom by ste sa pri jeho výbere mali uberať. O tom si povieme v dnešnom článku, takže čítajte a čerpajte inšpiráciu.

Investície do nového zariadenia sa oplatí 

Viete, že práve detská izba patrí medzi miestnosti v byte, do ktorých sa často investuje najmenej financií? Mnohí z nás zastávajú názor, že deti rýchlo rastú a ich nároky sa menia. Navyše môžu niečo zašpiníte, zničiť, a je škoda kupovať štýlový a pekný nábytok. S týmto tvrdením by ste súhlasiť nemali! Možno zakúpiť krásny nábytok, ktorý s vašim dieťaťom porastie, a ktorý bude aj vysoko odolný. Ak vám záleží na tom, aby ste svojmu dieťaťu poskytli komfortné domáce zázemie, potom je jeho neoddeliteľnou súčasťou práve moderný detský nábytok.

Aké sú trendy vo svete detského nábytku? 

Aj detský nábytok podlieha najrôznejším trendom. Moderné detské izby ponúka najmä nadčasovosť a jednoduchosť. Základ tvorí farebnosť, dostatok úložných a odkladacích priestorov a netradične riešené postele. Dôraz sa kladie na používanie prírodných materiálov, stále teda frčí detské izby z masívu, ale aj varianty v prevedení z lamina, lebo sú cenovo dostupnejšie. Využívajú sa tiež syntetické materiály, napr. farebný plast, z ktorého je možné vytvárať atraktívne a zaujímavé kombinácie.

Biele a svetlé izby sa hodí do každého interiéru 

Prednosť sa dáva skôr svetlejším odtieňom nábytku, veľmi pekne vyzerá treba v bielej farbe v kombinácii so svetlým alebo naopak s kontrastným tmavším drevom. Taký je možné doplniť farebnými a veselými dekoráciami, ktoré môžete kedykoľvek odmeniť podľa toho, v akom veku sa vaše dieťa nachádza. Obstaraním tohto nábytku získate riešenie, ktoré vás v podstate vyjde lacnejšie. Stačí totiž len vymeniť dekorácie za iné a ihneď máte nový ráz detskej izby. To vás často vyjde nie menej financií, než pravidelná výmena lacného a často aj gýčového nábytku.

Hravosť a farby podporujúce detskú predstavivosť

Dizajnové detské izby prekvapujú svojou hravosťou i farebnosťou, čo podporuje detskú fantáziu a vaše deti sa vo svojom priestore budú cítiť pohodlne a príjemne. Sú navrhnuté tak, aby pôsobili na predstavivosť, a preto sú doplnené geometrickými tvarmi v podobe dekorácií.

Rastúci nábytok je vždy trendy

Trendový je v každom prípade rastúci nábytok. Jeho veľkou výhodou je variabilita. Môže poslúžiť, ako malým, tak väčším deťom. Najčastejšie sa jedná o rastúce stoly pre deti alebo stoličky, ktoré môžete nastavovať tak, aby rástli s dieťaťom a zodpovedali jeho potrebám. Prináša úsporu vašich financií a myslí aj na zdravie vašich detí.

Zdravotná nezávadnosť a certifikácia

U detského nábytku je dôležitou podmienkou najmä zdravotná nezávadnosť použitých materiálov a tiež ich odolnosť, preto nakupujte u kvalitných výrobcov. Napríklad v e-shope Nábytok Aldo je všetok nábytok certifikovaný podľa noriem Európskej únie. U rady produktov tiež nájdete návod v elektronickej podobe, takže môžete pred zaobstaraním nábytku posúdiť tiež kvalitu spracovania. Nábytok sa vyrába alebo je navrhnutý v Česku, vo Francúzsku, Nemecku, Holandsku alebo Dánsku. Krajina pôvodu by mala byť jednou z hlavných informácií, ktoré by ste si mali pri nákupe detského nábytku všímať.