Únor 21, 2024

Kusové koberce prinášajú do našich domovov oázu pre hru aj pre odpočinok

Tvrdé podlahy – drevené, laminátové, vinylové či keramické, oceňujeme možno z hľadiska údržby, ale pokiaľ ide o pohodlie, tak nám veľa neponúknu. Kto zažil byty s plyšovými kobercami, ten si občas nostalgicky povzdychne. Celoplošné koberce z našich domácností zmizli, ale opäť sa vracajú ako efektné kusové koberce.

Prečo dať opäť priestor kobercom?

Kusové koberce nie sú na údržbu nijak problematické. Pritom nášmu interiéru dávajú šmrnc. Sú akýmsi podlahovým obrazom. Vypovedajú o našom vkuse toľko, čo obrazy na našich stenách. Pre tento účel sa hodia hlavne rôzne moderné koberce. Tým teraz nemyslím iba tie s modernými vzormi. V móde sú prekvapivo aj koberce, ktoré sa naopak snažia tváriť, ako by už toho mali dosť za sebou. Typické sú rôzne shabby chic koberce, ktoré naoko nahlodal zub času. Veľkým hitom sú tiež rôzne pestré koberce v štýle moderného patchworku. Módne sú i koberce vyzerajúce ako keramické dlaždičky, najlepšie tie v retro štýle, koberce v šedých odtieňoch, pokojne napodobňujúce textúru betónu, či efektné čierno-biele koberce.

Stavte na hebkosť

Koberce už dávno nepatria niekam pod konferenčný stolík. Naopak. Vytvárajú oázu vo voľnom priestore, kde podlahu premieňajú na herňu, leňošku či miesto na cvičenie. K tomu sa hodia hebké chlpaté koberce. V rodine o ne bude doslova bitka. Všetci utečú zo sedačky na koberec – deti, dospelí, aj domáce zvieratá. Sú úžasné pre hranie spoločenských hier v kruhu rodiny, aj na to, aby sme si ľahli ku knihe a prestali vnímať všetko okolo seba. Dajte hebké kusové koberce všade, kde pre ne nájdete miesto. Budete ich skutočne milovať.

Nezabudnite na detské koberce

V rodinách s deťmi by mali byť samozrejmosťou detské koberce. Obvykle začíname tými, ktoré dávame do izieb novorodencom. Dnes sú veľkým hitom chlpaté koberce v pastelovo sivých farbách. Ale nemusíte sa báť ani vystúpiť z davu a poohliadnuť sa po tých farebných. Ako deti rastú, dávajú prednosť kusovým kobercom so svojimi hrdinami z rozprávok. Ako hračka slúžia detské hracie koberce, ktoré vedia podlahu premeniť na mesto plné ulíc a ciest, na farmu aj na ZOO.

Napsat komentář