Únor 21, 2024

Kúpeľňový koberec je nielen funkčný, ale i veľmi estetický

Pod pojmom koberec si každý väčšinou predstaví veľké metrážne koberce pokrývajúce celú miestnosť. V domácnosti majú však svoje zaslúžené miesto aj rôzne rožky a koberce menších rozmerov. Jedným z takýchto bytových doplnok sú kúpeľňové koberce. Plnia významnú funkciu, a zároveň dizajnovo dopĺňajú interiér kúpeľne. Zamýšľali ste sa nad výhodami tohto typu kobercov?

1.Pestrá ponuka dizajnov, farieb a materiálov

Pri kobercoch do kúpeľne je vždy 100% pravdepodobnosť, že nájdete ten, ktorý je presne podľa vášho vkusu. Pri výbere kúpeľňových kobercov existuje množstvo dostupných dizajnových a materiálnych alternatív. Množstvo zaujímavých dizajnov možno nájsť aj za skvelú cenu medzi rôznymi akciovými kobercami.

2.Ochrana pred vodou a pošmyknutím

Kúpeľňa je miestnosť, v ktorej hrozí veľké riziko pošmyknutia sa v dôsledku vody. Fakt, že je podlaha v kúpeľni občas mokrá je skutočnosť, s ktorou sa prosto treba zmieriť. Vďaka kobercu pri vani, či sprchovom kúte zabránite pošmyknutiu sa i zamočeniu podlahy vodou.

3.Chráni pred chladom

Vystúpiť z vane alebo sprchového kúta bosými nohami na kúpeľňovú podlahu môže byť častokrát nepríjemné. Aj napriek kúreniu je podlaha častokrát studená a pocit chladu sa znásobuje, keď sú naše nohy mokré. Aj tento problém jednoducho a efektívne rieši kúpeľňový koberec.

4.Ideálny aj k toalete

Kúpeľňové koberce je praktické a estetické umiestniť i k toalete. Opäť tak plní funkciu zachytávania nečistôt, ochrany pred chladom a dizajnového doplnku v jednom. Výhodou týchto kobercov je aj ich presný oválny výrez pre ich umiestnenie v blízkosti toalety.

Máte vo svojej kúpeľni koberec alebo uvažujete nad jeho kúpou? Môžeme vás uistiť, že tento praktický a dizajnový doplnok zaručene vo svojej kúpeľni oceníte.

Napsat komentář