Reťaz je taká silná ako jej najslabší článok. Poznáte toto príslovie? Je to pravda. Môžete byť aj najlepší šofér, môžete mať najlepších technikov na svete a najkvalitnejšie pneumatiky, no keď vás postavia na štart Formuly 1 v starej Škode Fabia, závod nevyhráte. A to isté platí aj v kuchyni. Môžete byť najlepší kuchár na svete, môžete mať najčerstvejšie a najvyberanejšie suroviny a poznať unikátny recept, ale keď nemáte v kuchyni dobré vybavenie, jedlo bude o niekoľko levelov horšie, ako by mohlo byť. Nenechajte si pokaziť zážitok z varenia.
Základom sú nože

Ako hovoria bratia Česi: „Každý správny muž, nosí v kapse nůž.“ A ako je na tom vaša kuchyňa? Nájdu sa v nej nože, ktoré suroviny netrhajú ale pekne krájajú? Nože, ktoré pri krájaní neurobia z paradajky pyré a z mäsa nevytlačia všetku šťavu na dosku. Ušetria vám veľa nervov, pretože pri krájaní s tupým a nekvalitným nožom, máte chuť si ho bodnúť do srdca. Ale asi by sa len ohol. A okrem toho, jedlo, ktoré krájate s kvalitným nožom si udržiava svoje chute a vlastnosti, ktoré neskončia na kuchynskej doske. Každá správna kuchyňa, musí mať kvalitný nôž. Má ho aj tá vaša?

Bez kvalitnej panvice ani volské oko 

Kvalitné panvice sú základ kuchyne a nehovorte že nie. Predstavte si upršané jesenné ráno, vonku fúka vietor a vám sa nechce ísť do práce. Jediné, čo vám môže zlepšiť náladu je šálka kvalitnej kávy a lahodné lievance. Začnete ich robiť. Poézia na panvici, až do chvíle, kým vám neprihoria. Nie preto, že ste na ne zabudli, ale preto, že vaša panvica patrí nanajvýš do westernu, kde sa nimi búchajú po hlave. Nenechajte si pokaziť ráno starou panvicou, kúpte si takú, na ktorej vám neprihorí volské oko aj bez kvapky oleja.

Ani chudobnému z hrnca nevykypí 

Čo by to bol za nedeľný obed bez polievky? Neúplný, nenedeľný, netypický, nepolievkový. Aj tak sa vareniu polievky vyhýbate pretože vaše hrnce nestoja za veľa? Prišiel čas na to, aby ste si kúpili nové. Hrnce, z ktorých ani chudobnému nevykypí. Hrnce, vďaka ktorým budete mať k nedeľnému obedu opäť polievku a nedeľa bude nedeľou. Ideálne by bolo, keby nový hrniec aj sám navaril, to žiaľ ešte nevie. Ale nezúfajte, pracujeme na tom, aby to dokázal. Zatiaľ si doprajte ten, v ktorom bude pre vás varenie radosťou.

Kúpte si kuchynskú výbavu, s ktorou každé jedlo chutí lepšie. A hlavne jeho príprava nebude bojom s nezdarom.