Září 28, 2023

Stačia solárne panely na ohrev vody aj v zime?

S príchodom zimných mesiacov sa musia viaceré domácnosti pripraviť na nákladné vykurovanie. Na bežné vykurovanie ľudia väčšinou využívajú spotrebné materiály ako uhlie či drevo. Tento spôsob je menej ekologický, a preto ľudia začali využívať prijateľnejšiu alternatívu – obnoviteľné zdroje energie. Jedným z nich sú aj solárne panely, ktoré vďaka slnečnému žiareniu premenia túto energiu na elektrickú energiu, ktorú môžete využívať vo svojich domovoch.

Vďaka tomu sú už u nás dosť známe fotovoltické elektrárne, ktoré túto energiu produkujú. Sú šetrné k nášmu životnému prostrediu a vďaka využívaniu obnoviteľných zdrojov energie neprodukujú do ovzdušia škodlivé látky. Už viaceré domácnosti sa rozhodli práve pre využívanie solárnych panelov, ktoré im produkujú elektrinu, možno sa ale pýtate, či im to vystačí aj počas zimných mesiacov, najmä keď ohrev vody vyžaduje väčšie množstvo energie?

Vhodné podmienky pre panely

U nás na Slovensku sú takmer po celej rozlohe vhodné klimatické podmienky pre využívanie fotovoltického systému. Panely fungujú a nabíjajú sa na základe slnečného žiarenia, ale to vôbec neznamená, že nefungujú v prípade, že Slnko nesvieti. Elektrinu produkujú stále, aj za nepriaznivého počasia, len je to v menšom množstve. Skutočnosť je taká, že solárne panely dnes už dokážu utiahnuť elektrinu celej vašej domácnosti. Neváhajte to vyskúšať aj vy.

Skúste aj vy eko riešenie

Dnes už aj vy môžete mať na svojej streche namontované solárne panely, na ktoré sa vzťahuje až dvadsaťpäťročná záruka. Vlastná fotovoltika má viacero prínosov. Okrem toho, že budete ekologickejší a budete tak prispievať k zlepšeniu životného prostredia, znížite vďaka energii zo Slnka svoje náklady na elektrinu. Vyskúšajte aj vy efektívnosť týchto zariadení, ktoré sú moderné a šetrné k našej planéte.

Napsat komentář