Září 28, 2023

Detekcia úniku vody vám dokáže ušetriť nemalé peniaze

Vedeli ste o tom, že porucha splachovača na toalete vás vie obrať až o 25 litrov? Ide o číslo, dôsledkom čoho prídete ročne o stovky eur na celkovom zúčtovaní. Práve preto by ste si mali zvoliť správne vodomery.

Porucha úniku vody nastáva najmä pri pretekajúcej batérii, poprípade pri zlom splachovaní. Len máloktoré vodomery to však dokážu zachytiť. Ak by únik vody pretrvával prišli by ste o množstvo financií a museli by ste riešiť tento problém s odborníkmi, za čo sa, samozrejme, opäť platí.

Investovať sa oplatí

Aj napriek tomu, že dnešné moderné vodomery sú o čosi drahšie, investovať do nich sa rozhodne oplatí. Vráti sa vám to v podobe ušetrenia množstva financií a nervov. Detekcia úniku vody môže byť v súčasnosti zachytená aj vďaka inovatívnym vodomerom. Tie dokážu zistiť, kde nastala porucha a oboznámia vás o tom. Samozrejme, za tieto funkcie si priplatíte, no rozhodne sa vám to oplatí a vráti.

Rôzne úrovne citlivosti

Dnešné moderné vodomery majú rôznu úroveň citlivosti. Niektoré druhy sú nastavené aj na pretekajúcu batériu, poprípade len na veľké poruchy, napríklad toalety. Preto neváhajte a zaobstarajte si tie vodomery, ktoré dokážu odhaliť aj malé poruchy. Rozhodne sa to oplatí a vy tak budete môcť predísť mnohým problémom, ktoré sú spojené s únikom vody.

Kompletná analýza

V prípade, že váš vodomer odhalí príčinu úniku vody, začne vytvárať kompletnú analýzu, ktorú odošle do databázy dát. Tá sa nachádza v spoločných priestoroch obytného domu.

Budete tak mať neustále prehľad o možných príčinách úniku vody, vďaka čomu budete vedieť predchádzať týmto problémom. Ročne tak ušetríte množstvo financií, za čo sa moderným a inovatívnym vodomerom rozhodne odvďačíte. Preto neváhajte a zaobstarajte si ich aj vy do vášho obytného domu.

Napsat komentář